+421915585875 radoslav@terapiareiki.sk

Vo svete je toľko rozvodov a najhoršie z toho vyjdú deti, lebo sa s nimi nikto nerozpráva. Nikto im nepovie, nevysvetlí, čo sa stalo. Celý život žijú vo svojich predstavách, ako a čo sa to v ich detstve stalo.

Môžeme si hovoriť, to moje dieťa je ešte malé, nepochopilo by to. Toto môže povedať iba náš dospelácky rozum, lebo dieťa žije v srdci. V čistej láske. Ono chápe veci úplne inak ako my dospelí.

Pochopilo by to a ešte by nám dalo radu nad zlato 

Deti sú veľmi vnímavé, múdre, rozprávajme sa s nimi. Vysvetlime im, prečo sa rodičia hádajú, prečo otec zbil mamu, prečo sme sa rozviedli, prečo dostal na zadok, prečo to a tamto.

Ak to tomu štuplovi nevysvetlíme, uverí tým svojím detským predstavám.

Vklude z rozchodu rodičov môže obviňovať aj sám seba. Tieto pocity viny, ktoré si sám vytvoril ho môžu zožierať celý život, až ho raz zastaví rakovina a začne ho to požierať doslova.

My si mnoho krát neuvedomujeme, čo robíme našim deťom iba tým, že sa s nimi nerozprávame. Ich detská dušička trpí a s tým žije potom celý život.

Zastavme tento kolotoč výchovy a začnime si všímať naše deti, rozprávať sa s nimi, objímať ich, dávať im lásku.

Ju potrebujeme všetci. Objať, pohladiť, pobozkať. Rozprávajme sa medzi sebou. Nielen s deťmi, ale i dospelí medzi sebou.

Odkryme sami seba pred druhým, povedzme mu aj to, čo sme mu nikdy nepovedali. Odkryme svoje tajomstvá, buďme úprimní.

Celý život je o vzťahoch.

Môžeme mať domy, byty, autá, milióny na účte, ale ak nemáme pri seba človeka, ktorý by nás z lásky objal, nemáme absolútne nič.

Láska drží náš život pokope, je hybnou silou všetkého v nás i mimo nás 

 

Autor Radoslav Zárecký


Mám 30 rokov. Pomaly to bude rok, čo som sa dostal z ťažkej depresii za 1 rok a pár mesiacov, bez užívania tabletiek. Mení sa mi celý život úplne od základov. Robím terapie s ľuďmi, ktorí sa potrebujú vo svojom živote posunúť ďalej. K tomu sme s priateľkou otvorili realitnú spoločnosť www.realityzarecky.sk a predávame nehnuteľnosti. Venujeme sa i video produkcii. Ak robíme, čo nás baví, môžeme robiť čokoľvek. Robíme to s nadšením, s láskou a tá je cítiť i v našej práci 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi