Občas sa ma niekto spýta: A čo, deti kedy budú? A ja sa sám seba pýtam poslednú dobu, to sem ich chcem priviesť? Uvedomil som si, že som veľmi rád, že nemám deti.

Mnoho rodičov chce, aby ich deti boli v živote šťastné. My sme šťastní? Deti nemôžu byť šťastné, keď nie sme ani my sami. Ako som dávnejšie písal, deti po nás opakujú úplne všetko. Cítia či sme šťastní, alebo nešťastní. Preberajú na seba všetky pocity svojich rodičov, či chcú alebo nie.

Nebudem znovu písať, že poslednú dobu prechádzam veľkými zmenami, lebo ja furt nejakými zmenami prechádzam, preto nie je dobré sa ma pýtať, čo mám nové 

Uvedomil som si, že nie som spokojní s tým, kde žijem. Medzi hrubými stenami v ruchu Bratislavy. Sem chcem priviesť svoje deti? NIE. Toto chcem, aby po mne opakovali? Tento spôsob života? Veď ja tu nie som šťastní, tak ako môžem dúfať v ich šťastie v živote? Nemožné.

Mením seba. Svoj postoj. Všetko začína uvedomením si. Áno som vďačný, za to čo mám, ale vyjadrujem nahlas svoju nespokojnosť, lebo viem, že chce žiť inak.

Kúpim veľký pozemok a na ňom postavím dom vlastnými rukami. Správni ľudia, ktorí mi pomôžu, mi prídu v správny čas do cesty. Budeme spolu so ženou pestovať vlastné plodiny 🍏🍓🥒🥦🍅, aby sme už nemuseli byť odkázaní na obchody.

Budeme využívať to, čo nám naša príroda dala. Spoločnosť nás už toľké roky odkláňa od toho, čo je pre človeka prirodzené. Máme okolo seba toľko liečivých byliniek, ktoré neškodia človeku ako lieky, ktoré len potláčajú už vzniknuté problémy.

Na pozemku si vykopeme veľkú jamu, kde vznikne jazero, v ktorom sa budem aj otužovať. Veľké ohnisko, típí, totemy a kus lesa. A keď tam nebude, tak ho vypestujeme. O 30 rokov sa budú z neho tešiť naše deti.

Robím to pre seba? Pre manželku? Pre nás? Áno aj, ale aj pre naše ďalšie generácie, lebo obaja vieme, že čo do detí zasejeme v útlom veku, to budú žiť celý život.

A keď ich bude raz ťahať mestský život, sám im otvorím s láskou dvere, lebo už teraz viem, že domov sa raz vrátia ❤️

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.