Čím viac sa snažíme v živote niečo robiť, tým viac sa všetko komplikuje. Čím viac sa všetko komplikuje, tým viac prikladáme do ohňa. A potom z toho celého môže vkľude vzniknúť známa slovenská mantra: „Na pokakaného aj záchod spadne“.

Určite si každý jeden spomenieme na chvíle, keď sme hľadali partnerku, partnera. Našli sme ho? Možno áno, ale pekne nám skomplikoval cestu. Alebo keď si hľadáme prácu, rozpošleme kopec životopisov a nikto sa neozýva. Snažíme si zohnať bývanie. Mesiac hľadania a nič a keď predsa, tak…

Potom príde chvíľa, kedy sa uvoľníme, necháme veci len tak bežať a zrazu máme pri seba skvelého partnera, prácu, ubytovanie i plno ďalších vecí.

Aby sme v živote dosiahli, to čo si prajeme, nemusíme robiť absolútne nič. Stačí iba dôvera.

Naším najväčším štartovacím balíčkom k problémom je, že sa snažíme niečo robiť. To slovo „snažíme“ je veľmi dôležité pochopiť.

Ak sa snažíme niečo robiť, nedôverujeme životu, jeho prirodzenému chodu, bránime sa zmenám a to nás potom melie hlava nehlava.

Nemusíme robiť vôbec nič, všetko už máme a keď sa uvoľníme, znásobíme to.

Nehovorím o tom, že napríklad zrazu dostaneme chuť na pizzu a budeme na ňu čakať so založenými rukami doma a čakať kým príde. Tu sa treba dvihnúť a ísť si ich kúpiť alebo si ju objednať. Toto snaženie vychádza z hlbšej podstaty nás samých, ako sa snažíme veľa vecí v našom živote urýchliť, lebo nedôverujeme. Chceme okamžite vyzdravieť, nájsť partnera, byt, dom, záhradu, neustále snaženie sa niečo dosiahnuť.

Raz prišla za mnou jedna známa, celá zúfalá a povedala mi, že už mesiac hľadá byt na prenájom a nič. Že ak ho do zajtra nenájde, bude bývať pod mostom. Nemala absolútne energiu niečo hľadať, vzdala to, odovzdala sa. Dvihol som telefón, otvoril Google, našiel prvé ubytovanie, zavolala tam a ďalší deň sa sťahovala.

Tým, že snažíme niečo robiť, si sami komplikujeme našu cestu.

 

Proti prúdu sa dá plávať chvíľu a za tú chvíľu nás to zomelie. S prúdom sa pláva lepšie, ale tak nám tiež čoskoro dôjdu sily a ak nedoplávame na breh, utopíme sa. Ak roztiahneme ruky a necháme sa unášať, prichádza zmena okamžite. Sme plný sily, slobodný, šťastný a dôverujeme životu, že všetko čo pre nás má, je to správne pre náš rast.

Neexistujú dobré a zlé veci. Je iba na nás ako sa nato pozeráme, aký postoj k tomu čo sa nám deje zaujmeme. Bolesť hlavy môže byť najhoršia vec v živote a zároveň najlepšia, lebo je to náš učiteľ, ktorý nám prišiel povedať, že niečo v našom živote nie je ok a máme sa nad sebou zamyslieť.

Čím skôr sa prestaneme snažiť bolesť utlmiť a začneme dôverovať, že sa to koná preto, aby sme sa z toho niečo naučili, aby sme pochopili, čo nám má tá bolesť ukázať, o to rýchlejšie budeme zdraví.

Depresia môže trvať 8 rokov, ale i rok. Rozhodnutie je na nás. Kiežby som to vedel na začiatku svojich silných depresií pred dvomi rokmi. Je ťažké to nechať tak, prijať to, dôverovať. Keď chceme, aby bolo všetko tak, ako predtým. Mne často známa vravela: „Odovzdaj to hore“ a vôbec som netušil ako.

Článok a postup o tom ako prijať chorobu je tu: Otvoriť článok 🙂

Na ten dátum nikdy nezabudnem. 21.1.2017 som vyčerpal všetky možnosti uzdravenia. Minul som energiu. Prešiel som cez rôzne terapie, psychológov, ľudí, ktorí ma presviedčali, že bez liekov sa z toho nedostanem. V ten deň som prišiel po 8 mesiacoch 24 hodinnových bolestí domov so silnou migrénou, sadol si do kresla, pozeral na zem a povedal si: „Už nevládzem, ostáva mi iba pracovať, modliť sa a akurát si tak spievať.“ Vtedy som ešte nechápal, čo som spravil, až časom som pochopil, že som sa vtedy úplne odovzdal. Došli baterky.

Vtedy nastal zlom. Znovuzrodenie za života. Začal sa proces uzdravovania. Ráno som sa zobudil úplne chorý, chrípka, angína, všetko dokopy. Večer predtým ani náznak choroby. Bolesti hlavy neboli až také silné.

Úplne som sa odovzdal a začal viac dôverovať prirodzenému chodu života, prírodným zákonom, dôveroval, že všetko je tak ako má byť. Bolesti pokračovali a úplne odzneli niekedy v júli toho roku. Bolo to obdobie nového rastu, ako keď sa narodí malé dieťa a učí sa cikať, kakať, jesť, piť, chodiť a tak ďalej.

Vesmír, boh, existencia, nech to voláme akokoľvek, má pre nás pripravené to najlepšie zo všetkého a stále s nami komunikuje cez symboly, znamenia.

Napríklad naše telo s nami neustále komunikuje, ak sa dušičke niečo nepáči. Cez zakopnutia, vrazenie do zárubní, nehody, bolesti, vyvrtnutia, defekt na aute, úrazy, zmeškaný spoj, pokazený počítač a tak ďalej.

Kamarátka išla pár rokov dozadu z jedného mesta do druhého na pohovor. V jej meste dostala defekt. Opravili a išla na pohovor. Po ceste ju zastavili policajti a keď odchádzala z hotela, dostala ešte pokutu za parkovanie. Na danom mieste pracovala pár rokov, do roku ju boleli všetky prsty, dlane, i zápästia na oboch rukách. Akonáhľe dala výpoveď, ruky sa jej dali do poriadku.

Keď nepočúvame znamenia, komplikujeme si cestu a sami si nevedome priťahujeme rôzne zdravotné i životné neduhy. Správny partner by nám možno prišiel do cesty už teraz, ale tým, že hľadáme, celé sa to natiahne o 2 roky. A tak je to so všetkým.unášanie

Roztiahnime spoločne ruky a nechajme sa unášať prúdom života.

Dôverujme jeho chodu a ďakujme za to, čo sa nám dostáva. Každý jeden tu máme svoju cestu, svoje poslanie, dar, s ktorým sme sem prišli.

Ak ho budeme hľadať, nenájdeme ho. Dôvera spočíva v uvoľnení sa, vtedy ku nám pripláva všetka hojnosť sveta.

 

Dôležité: Nie so všetkými článkami, resp. niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

Autor Radoslav Zárecký


Od roku 2018 pracujem ako sociálny pracovník v Úsmev ako dar a od roku 2019 aj ako Fundraisor - získavam finančné, materiálne zdroje či služby pre naše projekty. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku.

Pin It on Pinterest

Share This

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.