Čo je a nie je marketing by sme mohli polemizovať hodiny. Niekto môže povedať, že marketing je o písaní článkov na web, sociálne siete, či písanie perfektných e-mailových kampaní. Iní môže povedať, že je o grafikách, či točení dobrých videí. A tak ďalej.

Podľa mňa sú tieto veci iba vrcholom ľadovca. Pre mňa je marketing o dokonalej empatii ❤️, teda nacítenie sa na daného človeka, pre ktorého sa daná vec robí. Na danú situáciu, ktorá sa deje.

Pri všetkom, čo robím sa snažím pozerať na to, čo robím, jeho očami. Nie svojimi, ako to vidím ja, čo by bolo pre mňa dobré, ale čo by bolo dobré pre človeka, ktorý bude čítať text, ktorý vytvorím. Video, ktoré natočím. E-mail, ktorý napíšem. A však najzaujímavejšie na tom je, že sa nad tým nezamýšľam, deje sa to akoby samé.

Preto sa aj ľuďom dobre čítajú články, ktoré píšem už cez 3 roky napr. aj na túto stránku.

Je pre mňa dôležité podávať všetky tieto veci ľudsky, empaticky, priateľsky, bez nátlaku, pri ktorom sa človek môže cítiť v konečnom dôsledku akoby oklamaný, či ako sa hovorí opitý rožkom.

Mám rád otvorenú komunikáciu, kde si povieme veci na rovinu a tak ako sú. Nie vždy som bol taký, choroba či životné okolnosti mi ukázali cestu a dovolili mi sa otvoriť, svoje srdce, aby úprimnosť a otvorenosť mohla vyjsť na povrch.

Počúvanie svojich pocitov a riadenie sa nimi je u mňa na prvom mieste. I keď niekedy prichádza ku kompromisom.

Viem otvorene povedať „nie“, keď s niečím nesúhlasím a ide to proti mojim pocitom.

Chcel som sa s týmto článkom s Vami podeliť o to, čo mnou aktuálne ide a čím prechádzam🚶‍♂️.

Uvedomil som si, že správny marketing sa dá robiť jedine srdcom a keď ho robí človek s láskou, tak všetko ide akoby samé a zapadá do seba ako kúsky lega.

Ako malý chlapec som lego zbožňoval a ostalo to vo mne doteraz 

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.