Hovorí sa, že každý je nahraditeľný a najčastejšie sa to používa v práci. Ja tvrdím, že to je nezmysel. Táto spoločnosť z nás robí stroje a vnútila nám do hlavy, ani nevieme ako, že sme nahraditeľný za iný kus 🤔

Áno možno vedia vymeniť kus za kus, vyučeného človeka v danej oblasti za druhého vyučeného v danej oblasti.

Nevedia vymeniť našu jedinečnosť. Náš postoj, myslenie, pohľad, radosť a chuť, s ktorou robíme danú prácu 👏. Z tohto pohľadu je každý originál a nie je nahraditeľný. To je to, čo nám nikto nezoberie. Našu jedinečnosť.

Preto ani netreba mať strach 🧟‍♂️ z toho, že nás vymenia. Nielen v práci, ale i v partnerskom živote. Nadriadený v práci či partner meniaci svoju ženu za mladšiu vo svojej nevedomosti nevidí o čo prichádza. Myslí si, že má vyhraté, že prichádza lepšie, ale to jeho zdanie ho len klame.

Každý jeden človek je jedinečný a nikto nie je rovnaký. Ty, ja, sused, každý jeden má za sebou isté skúsenosti, ktoré ho v živote doformovali do tohto bodu, kým je teraz. Kým sme teraz a to z nás robí jedinečných ľudí, ktorí sa nedajú nahradiť v ničom.

Tí, ktorí žijú v tom, že môžu niekoho nahradiť, vidia veci iba povrchovo. Murár, ktorý robí svoju prácu s radosťou je úplne niečo iné ako murár, ktorý robí svoju prácu s nechuťou, lebo musí.

Ak ti niekedy niekto v minulosti povedal, že si nahraditeľný/á, never mu. Najskorej ti to hovorí z vlastného strachu, lebo možno aj jemu to niekedy niekto povedal a len opakuje starú známu mantru.

To, čo si dal a čo dávaš tomuto svetu svojou jedinečnosťou je čosi výnimočné. Ľudia môžu po tebe opakovať, ale nikdy ťa nenapodobnia. Vidia, čo robíš zvonku, ale nevidia ten skrytý mechanizmus v tvojom vnútri, ktorý ťa poháňa a ženie dopredu 🧭.

Je to ako keď sa snažíš cvičiť podľa videa z Youtube, vidíš ako dotyčný cvičí, ale nevieš ako dýcha a všetky ostatné veci, ktoré súvisia s cvičením. Vidíš len vonkajší obraz.

Zachovaj si svoju jedinečnosť a ver samému sebe/samej sebe. Ver životu, že všetko je tak ako má byť a že všetko sa ti odkryje v správny čas.

Keď budeš pripravený/á a vtedy môžeš naplno ukázať a prejaviť svoju jedinečnosť. Vtedy všetci spoznajú, že si nenahraditeľný/á.

PS: konečne som po dlhej dobe napísal nejaký článok. Toľko toho sa vo mne zbieralo a konečne sa to vo mne poskladalo. Tento článok je skôr taký odkaz pre mňa. Keď niečo napíšem, pomáha mi to vyznať sa v samom sebe, ale možno to zarezonuje aj s tebou a pomôže ti to vyznať sa takisto v samom sebe/samej sebe.

Ďakujem, že si došiel až sem a prajem ti všetko dobré 🙏🙏😊😊❤️

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.