Čo povedať o tomto človeku, teda o sebe. Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, som ženatý a žijem v Bratislave.

Okolo 28 rokov som žil v Senci, ale ako som začal pracovať v Bratislave, kvôli cestovaniu bolo nutné sa presťahovať. Kto pozná ten smer, vie o čom hovorím 🚗🚕🚙.

Do Úsmev ako dar som nastúpil 1. novembra 2018 ako sociálny pracovník do projektu PODPORA 2- pracujem s biologickými rodinami (otec, mama, deti).

Po 2 mesiacoch som vyhorel z neustáleho robenia vecí za druhých ľudí a myslel som si, že mojej práci je koniec. Tam nastal obrat a uvedomil som si, že jediná cesta z toho von je začať ukazovať ľuďom veci tak, ako si dokážu pomôcť sami.

O tom je v konečnom dôsledku aj práca sociálneho pracovníka. O pomoci k svojpomoci. Študoval som to 5 rokov, ale až naplno som to pochopil v praxi.

V priebehu ďalšieho roku som často videl tzv. rutinu u mnohých rodín 👨‍👩‍👧‍👦. Stále tie isté činnosti dookola a tak som vyskúšal osloviť nejaké kiná, detské centrá, múzeá či iné služby, či by nám podarovali zopár voľných vstupov. Na moje počudovanie nám darovali vstupy 10 z 10.

V tomto období som si postupne nielen ja všímal, že mi toto vybavovanie nejako ide. A tak sa zo mňa po pár mesiacoch dňa 1.10.2019 stal Fundraisor pre Bratislavský a Trnavský kraj. Tj. človek, ktorý zháňa zdroje, či už finančné, materiálne alebo služby. Robím to doteraz a veľmi ma to baví.

K tomu som 27.1.2020 oficiálne otvoril Facebook stránku: Úsmev ako dar pre BA a TT kraj, kde Vám chcem viac priblížiť našu prácu. Ľudí, ktorí tvoria Úsmev ako dar, ale aj ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu.

Poslednou veľkou zmenou, ktorá sa mi udiala je, že postupne končím so sociálnou prácou a idem sa venovať v rámci Úsmev ako dar niečomu, čo je môjmu srdcu oveľa bližšie, tj. marketing a sociálne siete.

Považujem za veľké plus 🍀, že som si mohol vyskúšať prácu sociálneho pracovníka a takto celkovo začať prácu v tejto organizácii. Lebo nie som človek zvonku, ktorý prišiel robiť marketing, ale človek z vnútra, ktorý tu mal možnosť pracovať a vidieť ako tu mnoho vecí funguje.

Tým pádom sa mi bude lepšie a ľahšie písať o nás, našich projektoch či aktivitách.

K mojim veľkým záľubám patrí hrávanie futbalu ⚽️ každý utorok v telocvični s kamarátmi či hrávanie stolného hokeja. Prechádzky v prírode ma doslova nabíjajú novou energiou a berú zo mňa všetok stres. Rád chodím do wellnessov, kde dokážem stráviť aj 3 hodiny. A zbožňujem sypaný zelený čaj.

Občas dobre padne aj prečítanie zaujímavej knižky, či dobrý film v kine alebo predstavenie v divadle, či koncert – Vianočný koncert Lucii Bílej bol naozaj krásny, ale aj ten náš Vianočný benefičný je veľmi pekný.

Len nedávno od napísania môjho aktuálneho príbehu, dňa 23.2.2020 som absolvoval u Martina Tháma – Wim Hofovu metódu, prácu s dychom a následne vlezenie do ľadovej vody Bratislavskej Kuchajdy. Tu sa mi otvorili nové dvere a zbúrali všetky staré vzorce, ktoré som mal spojené s tým, že som zmrzlík 🙂

Tak toľko o mne zatiaľ. Prechádzam stále veľa zmenami a mnoho vecí sa mi v živote mení a podľa toho budem aj aktualizovať tento príbeh.

Pin It on Pinterest

Share This