Neutlmujme naše telo rôznymi tabletkami na spánok, čajmi, prípravkami alebo prírodnými liekmi. Začnime počúvať naše telo, mať ho radi. Ak ho nepočúvame a snažíme sa ho utlmiť, nemáme radi sami seba.

Dáme si lieky na spanie, zaspíme, ale ráno sa zobudíme oveľa viac unavení. Iba preto, lebo sme utlmili telo, nepočúvli ho, vynútili si spánok nasilu. Dotlačili sme ho do niečoho, čo ono samé nechcelo robiť. Nevyspíme sa v skutočnosti, je to tzv. umelý spánok.

Ak nám v noci nejde zaspať, tak nespime. Telo je oddýchnuté, nechce spať. Možno chce robiť niečo iné. Ísť sa prejsť na čerstvý vzduch, napísať článok, štrikovať, vyšívať, kresliť si, zabehať. Hocičo.

Nedávno som ma niekto spýtal, že čo má robiť, keď cez deň stále zíva a v noci nevie spať. Odpoveď bola: Nespi. Ak ho začneme počúvať a prestaneme ho utlmovať, ono sa samé vyčerpá a vypýta si spánok v noci.

Samé sa to upraví, nemusíme preto robiť nič, iba ho počúvať.

Ďalšia vec je, že sme uverili všetkým možným rečiam rôznych odborníkov na spánok. Jeden tvrdí to, druhí to. Pre príklad: Uverili sme, že potrebujeme minimálne 7 hodín spánku, aby sme sa vyspali do ružova.

Tým, že to všade opakujú stále dokola, hlboko sa to do nás vrylo a ak náhodou dopredu vieme, že toľko spať nebudeme, naše telo je v strese. A tým pádom sme nevyspatí.

Potrebujeme zabudnúť na všetky rady odborníkov a začať sa riadiť sami sebou. Možno budete v jednu noc spať 3 hodiny, druhú 7 a možno nebudete spať vôbec. A je to úplne v poriadku.

Neviete zaspať?

Spýtajte sa svojho tela, čo chceš robiť? A počúvajte, ten prvý impulz, čo vás napadne. A choďte von. Zapnite si seriál. Kreslite. Maľujte. Píšte článok ako ja teraz o 4:27 😀 Spal som iba 2 hodiny, ale mám kopec energie.

Teraz i po celý deň 🙂

Dôležité: Nie so všetkými článkami, resp. niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

 

Autor Radoslav Zárecký


Stále dokola píšem o láske, lebo všetko je láska. Články, ktoré píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi