Asi by som nikdy nezačal pracovať ako sociálny pracovník, keby sa mi darilo v realitách predajom nehnuteľností. To, že sa nám občas dejú špatné veci alebo sa nám nedarí, neznamená, že nás niekto trestá.

Všetko o čom si myslíme, že je zlé, sa deje preto, aby sme pochopili presný opak toho, čo žijeme. Všetko slúži prebudeniu nás samých, rastu našej duše. Je len na nás ako sa rozhodneme žiť. My sami sa každú sekundu rozhodujeme, či sa budeme pozerať nato, čo sa nám deje ako na požehnanie alebo ako na trest.

Nie je žiadne nebo tam hore a peklo tam dole. Nebo a peklo si robíme sami našimi postojmi, myšlienkami, našim životom tu na zemi. Žiadne hore v budúcnosti a dole v minulosti, ale tu a teraz, v tejto jedinej chvíli, na ktorej záleží, na prítomnosti.

Život je veľký dar.

Ľudia, ktorých stretávame, sú našim zrkadlom. Odrážajú nás samých. Štve nás niečo na druhých? Na niekom blízkom? Ten druhí nám len zrkadlí to, čo nemáme sami v sebe spracované. Cez druhého človeka rastieme.rast duše

Ak nám vadí hocičo na druhom, vadí nám to v prvom rade na sebe. Buď my sami sme takí alebo sme takí niekedy boli. Alebo sa ku nám niekto v našej minulosti tak choval. A nemáme to tam vyriešené, prijaté a odpustené.

Preto sa nám tá situácia v živote opakuje. Čokoľvek nemáme v sebe vyriešené, hnev, smútok, klamanie, podvádzanie, krik, bitky, hádky, priťahujeme si to stále do nášho života.

Stále dookola, kým nepríjimeme, čo sa stalo, nepochopíme to, neodpustíme, aby sme sa mohli posunúť ďalej.

Aby sme cez odpustenie mohli vyrásť.

Všetko sa v našom živote deje pre skúsenosti a rast. Aby sme niečo pochopili, niekam sa posunuli. Vnútri rastieme. Prijatím toho, čo sa nám deje, odpustením, otvárame naše srdce láske.

Boh je láska a my sme tou láskou. V každom z nás je kúsok Boha a každý deň stretávame kúsok seba. V rodine, v priateľoch, kolegoch či okoloidúcich. Každý jeden, s ktorým prichádzame do kontaktu, zrkadlí nás samých.

Nevyriešené vzťahy, choroby, rozvody, hádky a tak ďalej, všetko slúži prebudeniu. K pochopeniu, že všetko sa deje z lásky. V tých veciach, ktoré voláme zlé, ide hlavne o boj o lásku, o strach, že jej nebudeme mať dostatok.

Žijeme v takzvanej dualite, vo svete protikladov, kde delíme veci na dobré a zlé. Máme tu lásku a strach o lásku. Keď zistíme, že strach je len ilúzia, pochopíme, že skutočná je iba láska.

Otvoriť článok: Strach je ako hmla, kvôli ktorej nevidíme, že skutočná je len láska.

Keď sa bojíme o lásku, pýtame si veľa pozornosti v živote. Krikom, hádkami, bitkami, hocičím, len aby nás bolo vidieť či počuť.

Robíme to preto, aby nás druhí mali radi. Obdivovali nás. Pochválili. Pýtame si tak lásku. Začíname s tým ako malé deti a prenášame si to aj dospelosti. Keď ju nedostaneme v detstve  plačom alebo búchaním sa o zem, začneme hľadať a skúšať iné fígle, ako si z nej trošku uchmatnúť.

I taká choroba je ideálnym prostriedkom na vypýtanie si trošku pozornosti. Odrazu sme stredom pozornosti. Každí sa nás pýta ako sa máme a ako sa cítime. To je pocit, sme chorí a druhí sa o nás začnú hneď zaujímať.

Stále si pýtame lásku a keď ju nedostávame, robíme zo strachu rôzne hlúposti. Je to začarovaný kruh, v ktorom sa točíme veľa krát celý život.

Vidíš sa, ako sa točíš celý život v kruhu? Áno? Tak teraz hneď z neho vedome vystúp a namier si to na cestu slobody rozhodovania sa v živote sám za seba a tak ako to cítiš.

prebudenie rastVnímaj všetko ako dar, ktorý slúži k tvojmu rastu. K tomu, aby si vnútorne rástol/rástla. Nič sa nedeje náhodou, všetko má nejaký dôvod. Všetko sa deje pre niečo. Všetko do seba zapadá ako skladačka, puzzle.

Život a situácie, ktoré sa v ňom dejú, sú v dokonalej synchronizácii. Všetko zo všetkým súvisí a priťahujeme si do svojho života to, čo potrebujeme sami pochopiť, aby sme sa mohli vydať na cestu k samému sebe, sebe samej.

K prebudeniu, radosti zo života, vnútornej slobode, k láske, ktorou sme my sami 🙂

 

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.