Ak nás niečo bolí, hľadáme všemožné spôsoby, aby bolo všetko tak ako predtým. Bez bolesti, bez choroby, v zdraví a pohode. Väčšinou to chceme hneď, vyzdravieť okamžite, za jeden deň, za týždeň, ale takto to nefunguje.

Je to postupný proces, od zdravia k chorobe, od choroby ku zdraviu. Chodíme k lekárom, liečiteľom, psychológom, vraciame sa do minulých životov, skúšame rôzne duchovné terapie a od každého a každej očakávame okamžité uzdravenie.

V prvom rade je potrebné zbaviť sa očakávaní a prijať zodpovednosť za svoje zdravie.

Nikto iní nemôže za naše bolesti, choroby, iba my sami. Pritiahli sme si ich do svojho života vedomým, či nevedomým spôsobom života.

Potláčaný hnev dokáže spôsobiť vážne ochorenia pečene, rôzne problémy s očami i pohlavnými orgánmi. Pocitmi viny a dlhodobým neodpustením, kedy nás v živote niečo dlhšiu dobu žerie, si privolávame rakovinu. Za alergiami sú situácie, kedy sme boli do niečoho tlačení, čo sme nechceli robiť. Problémy s nohami hovoria iba o tom, že ideme v živote nesprávnym smerom. A tak ďalej…

Sami sme si pritiahli všetko, čo momentálne máme. Na ceste uzdravenia je najdôležitejšie preto prijať zodpovednosť za svoje zdravie a neodovzdávať ju do rúk iných ľudí. Ak chceme naozaj vyzdravieť a žiť plnohodnotný a uvedomelý život, toto je prvý a veľmi dôležitý krok k uzdraveniu.

Ľudia chodia i za mnou v nádeji, že lusknem prstami a sú zdraví. Odovzdávajú na mňa zodpovednosť za ich zdravie. Kým ju neprijímu sami, nemôžu vyzdravieť.

Som sprievodcom na ceste k vášmu uzdraveniu.

Pomôžem vám pochopiť príčiny vašej bolesti, choroby. Prísť až ku koreňu príčiny, na základe ktorej si uvedomíte, prečo sa vám to a to deje v živote. Dôvod, prečo sa vám niektoré situácie stále opakujú, prečo máte pri sebe takých ľudí. Prečo si neviete pritiahnuť vhodného partnera, partnerku. A plno ďalších dôvodov…

Najväčším problémom je, že sa neustále snažíme vyzdravieť. V ťažkých depresiách, ktoré ma zastihli v rokoch 2016/2017 to bol i môj prípad. Stále som sa snažil sa z toho nejako dostať.

Poviem vám jedno prirovnanie:

Zatvorte oči a predstavte si, že ste v strede hlbokého jazera a topíte sa. Predstavte si to. Zrazu ku vám prijde záchranný čln, aby vás zachránil. Hodia vám záchranné koleso, ale tým, že máchate rukami naokolo, aby ste sa neutopili, odháňate to koleso od seba preč.

V momente ako sa ukľudníte a prestanete rukami rozhadzovať, to koleso pripláva ku vám samé.

Je to tak so všetkým v živote. Pamätáte sa, keď ste hľadali partnera? Našli ste ho? Keď hľadáte, nenájdete, aspoň nie toho, kto ku vám má naozaj prísť. V momente, ako sa na to hľadanie vykašlete, ten partner sa zjaví sám od seba.

Ak máme bolesti, topíme sa. Máchame rukami na všetky strany a snažíte sa zachrániť. Utlmujete sa tabletkami, skúšate rôzne maste, krémy, masáže, rehabilitácie, naprávania, injekcie a stále sa tá bolesť vracia.

Najprv treba pochopiť, prečo choroba vznikla. Žiadna choroba nevznikla zo dňa na deň, i keď to tak občas vyzerá.

Je za ňou dlhodobé hromadenie negatívnych myšlienok, potlačených emócii a postojov k životu.

Hneď po prijatí zodpovednosti za svoje zdravie je ďalším krokom prijať to, čo sa vám stalo. Prestať s tým bojovať a snažiť sa niečo robiť. Uvoľnite sa, príjimite to, je to ako to je, už sa to stalo. Boj vám neprinesie nič zdravé, iba ďalší boj a dôsledkom toho trpíte.

Akonáhle to snaženie v samom sebe, samej sebe vzdáte, odovzdáte to, prestanete máchať rukami, prichádza zmena k lepšiemu. Začína proces uzdravovania.

Záchranné koleso je už skoro pri vás.

Sedenia, ktoré robím, sú formou rozhovoru. Buď osobne, momentálne som v Bratislave, raz za čas v Martine alebo telefonicky. Niekde hlboko v nás je zaužívané, že osobný rozhovor je najlepší, že sa musíme vidieť. Nemusíme. Najďalej som mal pár telefonátov do Austrálie, nepotrebovali sme sa vidieť a počas rozhovoru bolo mnoho uvedomení.

Je to individuálne. Každý jeden sme iný, každému vyhovuje niečo iné.

Pár ľudí sa ma pýtalo, akú metódu používam. Odpoveď bola: žiadnu. Poznám rôzne metódy, veľa som ich vyskúšal i na sebe, ale jediné, čo robím je, počúvam vás. A v tom stíšení sa ku mne prihovára moje srdce, odkiaľ ide aj odpoveď, aká je príčina vašej bolesti.

priciny chorob

Uvedomenie si príčiny choroby je veľká sila, ako pre mňa i pre klienta. Je to silná emócia, ktorá iba potvrdzuje, že je to tak.

Uvedomenie je viac ako polovica úspechu na ceste k uzdraveniu. Nasleduje prijatie a odpustenie. Poviem vám ako ďalej a už je iba na vás, aký postoj k tomu zaujmete a či sa vydáte na cestu uzdravenia…

Dôležité: Nie so všetkými článkami, resp. niektorými jeho časťami, ktoré som napísal, sa v súčasnosti stotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne vyvíjam a posúvam ďalej. Sú tu ponechané pre tých, ktorí sú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

Autor Radoslav Zárecký


Pracujem v Úsmev ako dar ako sociálny pracovník a vo svojom voľnom čase robím konzultácie s ľuďmi, ktorí sa vo svojom živote nevedia posunúť ďalej. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Ak nás niečo bolí, hľadáme všemožné spôsoby, aby bolo všetko tak ako predtým. Bez bolesti, bez choroby, v zdraví a pohode. Väčšinou to chceme hneď, vyzdravieť okamžite, za jeden deň, za týždeň, ale takto to nefunguje. (viac…)

Autor Radoslav Zárecký


Pracujem v Úsmev ako dar ako sociálny pracovník a vo svojom voľnom čase robím konzultácie s ľuďmi, ktorí sa vo svojom živote nevedia posunúť ďalej. Všetky články, ktoré som doteraz napísal a stále píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.