Ešte pred časom som hovoril, že ísť bývať do lesa, niekde mimo civilizácie je riadny úlet. Po 3 dňoch strávených na samote v slamenom/hlinenom domčeku na rodovom statku pod Morušou pri Modre bez telefónu a internetu mi dalo nový pohľad na život.

To, čo žijeme tu v preplnených mestách je riadny úlet.

Úplne sme sa vzdialili od našej podstaty, od prírody, od byliniek, pestovania, bývania v zdravých domoch. Uverili sme nezmyslom v televízii, ktorá ani nevieme, že z nás ťahá všetkú našu energiu. Nerozprávame sa medzi sebou, namiesto toho furt ťukáme do telefónov a tak ďalej.

Za tieto 3 dni sám so sebou som sa opäť znovu zrodil. Objavil som hlboko potlačený vzťah samého seba k prírode, k pestovaniu i k svojmu vnútornému mužovi, kedy som v jednu chvíľu pochopil, že taký domček by som dokázal postaviť aj vlastnými rukami 👐

A veru ho aj postavím.

Pri sedení a popíjaní čaju vnútri domu som si uvedomil, že tento dom dýcha, žije. My bývame v mŕtvych domoch, ktoré nedýchajú a sme zabednení plastovými oknami či dverami.

Mnohé z vecí, ktoré teraz využívame v živote, nie sú vhodné a prirodzené pre človeka.

Potom sa čudujeme, čo sme chorí, nevládni, nedarí sa nám či kam sa stráca tá naša energia. Všetko to si robíme sami.

Ticho medzi vinohradmi

Žijeme tak už dlho, boli sme tak vychovávaní, naši rodičia tiež tak a všetky tieto návyky, vzorce sa opakujú z generácie na generáciu.

K tomu sa pridá nátlak spoločnosti, médii, nezmyselného 9 ročného vzdelávania v školách, kde robia z detí robotov (ovce) a my sme v jenom kole, z ktorého nevieme vykročiť, lebo si ani neuvedomujeme, že sme škrečkom v šliapacom kolese.

Otrokom, alebo ovcou v stáde, ktorá robí to, čo ostatní. Vidím okolo sebe mnoho mladých ľudí, ktorí sa vďaka Korone začali prebúdzať, začali pestovať či znovu objavovať svoj vzťah k prí-rode. K svojmu rodu, tam kam patríme, čo je pre nás prirodzené.

Ďakujem za toto pochopenie a že ho môžem zdieľať s Vami 🙏

PS: odporúčam od tejto pani Janky si kúpiť rôzne produkty, ktoré ona sama vyrába. My máme už doma zákvas z cvikle – pijeme 2x denne, vhodný na očistu, ďalej masť zo smreka, z ruží – obe na pokožku, konopnú masť či ľubovníkový olej na bolesť svalov, kĺbov, atď.

Čo všetko má a načo to je nájdete tu:
Jankine hand made vyrobky z Pod Morusi

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.