+421915585875 rzarecky@gmail.com

Občas sa ma ľudia pýtajú odkiaľ beriem inšpiráciu na články, ktoré píšem. Inšpiráciu beriem zo svojho srdca. Všetko o čom píšem je odraz mňa samotného, všetko sú skúsenosti, ktoré žijem, alebo som žil. A teraz píšem pohľad na ne.

Potom sú tu články, ktoré som napísal dávnejšie a s niektorými ich časťami sa už vôbec nestotožňujem. Je to tým, že sa vnútorne stále vyvíjam, posúvam. Sú tu ponechané pre ľudí, ktorí sú na takom istom stupni vedomia ako som bol ja, keď som ich písal.

Nečítam knihy, články na internete. Píšem o tom, čo som zažil alebo zažívam s ľuďmi, ktorých stretávam.

Ak aj ty chceš tvoriť, písať, maľovať, kresliť, tancovať, spievať, nepotrebuješ k tomu nič. Iba začať. Nepotrebuješ inšpiráciu zvonku.

Všetko, čo potrebuješ, už máš. Vo svojom srdci 🙂

Sme si všetci tak podobní, dokonca i v tom, čo sa nám v živote deje. Aké sme mali detstvo, výchovu, dospievanie, akých ľudí stretávame.

Ak to v sebe držíme, naše nápady, myšlienky, pocity, nikdy nepríde zmena do nášho života. Nevieme sa posunúť ďalej. Tým, že sa prejavíme, pomáhame sebe a môžeme pomôcť mnohým okolo seba.

Zdieľať náš príbeh s inými ľuďmi.

 

Začať sa o tom otvorene rozprávať. Nielen na sedení u psychológa, ale bežne medzi sebou. Áno neučili nás to.

Niekomu len tak povedať, že máme depresiu, silné bolesti, poruchu erekcie a podobne. Učili nás nerozprávať sa o tom, čo cítime. Učili nás plač maskovať úsmevom, jedlom, alkoholom.

To, že zajedáme, či zapíjame naše uväznené problémy vo vnútri nás samých, o ktorých sme nikomu nepovedali, je iba dôsledok. Ak sa začneme rozprávať medzi sebou viac, budeme navzájom úprimní voči sebe, všetko sa zrazu zlepší.

Neučili nás rozprávať sa o problémoch. Tak sme ich začali zajedať jedlom, zapíjať alkoholom, cez drogy sa nám ukazuje lepší svet.

Všetko je to dočasné, na chvíľu. Ak príde ďalší problém a budeme ho držať v sebe, budeme potrebovať ďalšie jedlo. Ďalší alkohol, ďalšiu dávku.

Je to smutné, ale môžeme to zmeniť.

Úprimnými ľudskými rozhovormi…

 

Autor Radoslav Zárecký


Stále dokola píšem o láske, lebo všetko je láska. Články, ktoré píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi