Dostali sme veľa varovných signálov. Gréta, pochody za klímu vo svete i na Slovensku, horiace lesy v Austrálii. Takto je to stále. Predtým, než príde niečo veľké, čo nás má naozaj zastaviť, prichádzajú varovné signály, tzv. vztýčené prsty.

Je to ako keď človek vážne ochorie. Rakovina, depresia, cukrovka, atď. neprichádzajú zo sekundy na sekundu i keď sa to tak mnoho krát javí. Človek, ktorý vážne ochorel, dostal mnoho varovných signálov pred prepuknutím choroby. Cez vlastné úrazy, nehodu, časté zakopnutia, angínu, bolesti hlavy či inej časti tela a tak ďalej.

My ľudia sa len tak nezastavíme. Musí prísť niečo veľké, čo nás doslova vypne z tohto zrýchleného kolotoča, ktorý žijeme. Potrebujeme spomaliť, zastaviť sa, lebo nevidíme veci, ktoré máme pred nosom. Kvôli našej rýchlosti 120km/hod nevidíme veci, ktoré v našom živote stoja, alebo idú menšou rýchlosťou.

Ako inak má človek prísť k uvedomeniu. Za to, čo sa deje, si môžeme my sami. Nepočúvali sme varovné signály, teraz zakúšame dôsledky na vlastnej koži. Konečne to prišlo.

Spomalenie ľudskej rasy, úplná zmena hodnôt a nazerania na mnoho vecí v našich životoch.

Každého to nejakým spôsobom zasiahlo, ovplyvnilo a stále ovplyvňuje a to je dobre. Potrebovali sme to. Pre mňa je toto obdobie veľkým učiteľom. Veľký spomalovač a vracač sa do stíšenia, vlastného vnútra. Do ticha – odkiaľ prišli všetky najlepšie nápady vo svete.

Sme až moc prehlučaní touto dobou. Naháňame sa, nevieme vypnúť, skúšame jógu, tai chi, meditácie, snažíme sa vypnúť, ale nejde to, lebo milióny myšlienok v hlave.

Teraz v tomto období je ten čas, ktorý nás doslova núti byť sami so sebou. Doma či v prírode. So svojou rodinou, so svojimi deťmi. Ako za starých čias, keď školy nevymieľali deti, keď z nich nerobili robotov, keď školy neexistovali.

Toto čo sa deje vo svete, nás vracia ku koreňom. Našim koreňom, lebo sme moc uleteli do koru(o)ny 🌳

Autor Radoslav Zárecký


Volám sa Radoslav Zárecký, mám 32 rokov, žijem v Bratislave a pracujem v Úsmev ako dar. Dopredu ma posúva nadšenie, ktoré mi ukazuje správnu cestu, čo sa v konečnom dôsledku ukazuje aj na výsledkoch mojej práce. Články, ktoré tu nájdete, sú všetky z mojich osobných skúseností, môjho života.

Pin It on Pinterest

Ak sa ti páčil článok, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi.