Voda. Tak vzácna surovina. Tečie nám do krku priamo z kohútikov a my si aj napriek tomu kupujeme plastové fľaše s vodou v domnení, že voda v tejto fľaši je zdravšia ako voda z vodovodu.

V niektorých krajinách sveta by dali modré z neba za pohár vody z vodovodu. Naše Slovensko je doslova bohaté na čistú pitnú vodu a my kupujeme plastové fľaše, ktoré sa potom válajú hocikde po parkoviskách, bydliskách, cestách, parkoch či lesoch.

Plast je umelina sama o sebe, nemá nič spoločné s prírodou. Čiže, keď dáme do plastovej fľaše čistú dobrú minerálnu vodu, od zdravého pitia to začína mať veľmi ďaleko.

Prečo píšem článok na túto tému?

Aby sme si uvedomili, že najväčšie bohatstvo pitnej vody nám tečie priamo doma z kohútika. Že nemusíme kupovať vodu v plastových fľašiach a zahlcovať odpadom našu planétu ešte viac ako je.

Môžeme robiť zber odpadu, vyčistíme si naše bydliská, lesy, parky, ale čo po tom, keď potrebujeme ísť ešte hlbšie.

Pochopiť, čo nám naša príroda dáva a začať si to vážiť.

Keď začneme od seba, začneme si vážiť dary, ktoré nám naša príroda dáva každý deň, po tomto uvedomení si možno už nekúpime minerálku v plaste.

Aký to bude mať dôsledok?

Zníži sa počet plastov. Nebudeme musieť zbierať plasty zo zeme, keďže sú ľudia uvedomelí a nerobia to, čo škodí našej matke prírode a v konečnom dôsledku sami sebe.

Voda je jeden z najväčších darov aké tu máme, ale mnohokrát si to neuvedomujeme, lebo jej máme dostatok, máme ju na Slovensku všade. Preto ju prehliadame.

Kebyže jej máme málo, ako napr. v Afrike, boli by sme vďačný za pohár vody. My si uvedomujeme veci, až keď o ne prídeme. Keď máme všetko, zdravie, šťastie, peniaze, lásku, nevidíme to čo máme, až kým o to neprídeme.pitná voda z vodovodu

Keď nám zdravie zoberie choroba, vtedy si uvedomíme, aké je dôležité zdravie. Keď nám niekto zomrie, vtedy si uvedomíme aký bol pre nás ten človek vzácny. Keď nás opustí partner/partnerka, vtedy si uvedomíme o čo sme prišli.

A tak je to so všetkým. I s vodou. Máme jej dostatok, ale nevidíme to. Ak by sme o ňu prišli, boli by sme vďačný za každú kvapku z vodovodu.

Voda je dar priatelia. Začnime si ju vážiť a ďakovať jej, že ju tu máme. Voda je médium, tým že sa jej poďakujeme, ona sa poďakuje nám.

Naša krv je voda a naša krv koluje v celom telo. Vodu, ktorú dávame do seba, sa mení na krv a krv je energia, ktorá koluje kade tade. To, čo dávame do seba, od toho závisí aj to ako sa cítime. Nielen vodu, ale i jedlo.

Pri každej sprche požiadam vodu, aby zo mňa zmyla všetko, čo mi neslúži a už nepotrebujem. Ako na mňa dopadá prúd vody, cítim ako sa zo mňa zmýva všetko nepotrebné, pochopené a odteká to preč. Po sprche sa cítim svieži a nabitý novou energiou.

Pred nejakým časom mi do života prišli fľaše z plastu, máme značku Equa, označované aj BPA FREE, bez tých škodlivín, čo klasický plast v sebe obsahuje a do toho si stále napúšťam čistú vodu. Občas si ju napúšťam i do sklenenej fľaše. Aj pivo zo skla chutí lepšie ako v plechovke 🙂

Je jedno, kde som. Na pumpe, na návšteve, na zmrzline, doma, všade, kde je voda z vodovodu, tak si napustím do svojej fľašky. Nerobím zbytočne odpad plastovými fľašami, mám jednu možno na rok, dva a potom vymením.

Príroda nám dáva mnoho darov. Vodu, bylinky na choroby, slnko na energiu, dážď na očistenie, lesy na oddych, zeleninu i ovocie na vitamíny a my aj napriek tomu hľadáme a veríme veciam zvonku, z toho ako nás naučili, z reklamy, rádia a pritom ich máme priamo pod nosom.

Príroda nikoho neutlmuje a do nikoho nič netlačí. Ona je tu pre nás a my pre ňu. Dáva nám svoje dary každý deň, noc.

Čo robíme my? Vážime si ju? Ďakujeme jej?

Trošku sme v živote zablúdili, stalo sa to mne a možno i tebe. Aaa pozri, vidíš tam to svetlo? To je východ z bludiska.

Volá sa uvedomenie.

Ono mení všetko v našom živote úplne od základov. Po uvedomení si starých vzorcov, ktoré poznáme, už nebudeme ako predtým. Niečo sa v nás zmení a začneme robiť veci inak.

Ďakujem ti, že si prišiel až sem. Zrejme ti tiež záleží na našej matke Zemi a začínaš si uvedomovať, aké dary tu od nej máme a veľa krát ich nevidíme.

Idem sa napiť vody… Ahoj 🙂

PS: článok, ktorý som napísal, pochádza z mojich skúseností a odráža môj život. Ja pijem vodu z vodovodu niekoľko rokov, chutí mi a ďakujem jej, že ju mám. To, ako sa rozhodneš ty, je čisto na tebe.

 

Autor Radoslav Zárecký


Stále dokola píšem o láske, lebo všetko je láska. Články, ktoré píšem, vychádzajú z mojich vlastných skúseností, môjho života. Zrkadlia moje vnútro, to kto som a ako sa pozerám na veci okolo seba. S článkami sa môžeš i nemusíš stotožňovať, obe možnosti sú úplne v poriadku 🙂

Pin It on Pinterest

Share This

Ďakujem za zdieľanie

Zdieľaj článok so svojimi priateľmi